poznávací výpravy pro SUV 4x4 expedice pro offroad vozy poznávací výpravy se zapůjčenými vozy offroad průvodce
"Off Road Guide je Váš průvodce do míst, kam byste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky!"

AUSTRÁLIE

Facebook

Expedice na míru Transylvánie Winter Tour Saudská Arábie - DAKAR Kanada - Revelstoke Winter Tour Kostarika Gruzie Panamericana Austrálie Namibie - Botswana Ostatní destinace

PŘIHLÁŠKA

KLUBOVÉ SLEVY

Půjčte si mě!

Mám zájem o pravidelné
zasílání aktualit e-mailem
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opište kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 
Vaše e-mailová adresa bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail na adresu jirka.ch@offroadguide.eu a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

Právě jsme spustili web www.namibia-experience.com v novém kabátě !!!! Stojí za to, kouknout se alespoň na fotogalerii...

Osobnosti na našich výpravách

Jimmy´s Food

 

Austrálie
video  
EXPEDICE A VÝPRAVY z pevného kalendáře:

Austrálie - z Rudého centra na západní pobřeží / z Alice Spring do Perthu
Poznávací expedice, letecky se zapůjčenými offroad vozy

Při prvních čtyřech výpravách jsme realizovali přejezdy v délce pěti týdnů. Abychom umožnili účast na této jedinečné výpravě v terénních vozech po Austrálii i Vám, kteří nemáte tolik času, rozdělili jsme trasy na etapy. A vy můžete s námi realizovat trasu ze žhavého Outbacku, z městečka Alice sprint na jihozápad přes Coober Pedy do Perthu, což bude naše šestá výprava k protinožcům. V roce 2026 se s námi můžete vypravit na severní trasu, kterou jsme jeli v roce 2018, ze žhavého Outbacku, městečka Alice sprint až na Cape York.

termíny:

 • 29.8. - 14.9.2024
 • individuálně, na vyžádání / září - říjen (přejezd východní-zapadní pobřeží min. 30-35 dnů, po etapách 18 dnů)

Austrálie - není běžnou expedici, jestliže chcete poznat rozmanitosti této krajiny, musíte překonat tisíce kilometrů napříč napříč kontinentem, jehož scenérie se Vám navždy uloží do paměti. Uvidíte krajinu s přírodními útvary, které Vás zcela uchvátí, divoké a opuštěné západní pobřeží, v NP hluboké kaňony a skalní útvary, těch nejzvláštnějších tvarů. Celá krajina je do ruda zbarvená, protkaná desítkami nezpevněných cest, to je ráj pro objevitele v terénních vozech. Tady poznáte, to, co je osamělému turistovi odepřeno, s partou lidí nadšených pro netradiční poznávání cizích zemí, projedete Australský kontinent ať už ze západu na východu nebo z jihu na sever.
 

Mimo tento pevný kalendář, lze poptat expedici ve Vašem termínu do Vámi vybrané destinace.

Výpravy realizujeme ve spolupráci s cestovní kanceláří Go2.
 

 

Informace

Austrálie - severovýchod a vnitrozemí
Poznávací expedice, letecky se zapůjčenými offroad vozy
termíny: individuálně, na vyžádání / září - říjen (min. 35 dnů)

termíny:

 • individuálně, na vyžádání / září - říjen (přejezd východní-zapadní pobřeží min. 30-35 dnů, po etapách 18 dnů)

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob.

Celková cena na osobu od 95.000,- do 115.000,- Kč.

  PŘIHLÁŠKA  

Cena 29.900,- Kč za osobu zahrnuje

 • guide self drive - tedy českého průvodce, který realizoval již 4x přejezd Austrálie, zároveň zajišťuje i zdravotní pomoc na úrovni záchranáře. Průvodce jede terénním vozem vybaveným GPS, satelitní tel., radiostanice CB, GPS emergency, zdravotnická výbava

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Pří menším počtu účastníků se adekvátně zvyšuje poplatek za průvodce.

Účastnický poplatek zahrnuje na místě služby průvodce/zdravotníka vybaveného potřebnou výbavou s vlastním nebo najatým vozem a to po celou dobu akce. Dále vám můžeme doporučit služby spolupracující agentury CK Stella Travel, která vám zajistí letenky, ubytování, pronájem vozů, atd. Do zajištění těchto služeb průvodce nevstupuje a nenese za ně odpovědnost.

Cena nezahrnuje

 • leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax příplatků cca 30 - 35.000,- Kč
 • nájem 4x4 auta dle vlastního výběru (hradí se zvlášť cca 140 - 180 EUR/auto a den, dle typu), pohonné hmoty
 • stravování z vlastních zdrojů zpravidla ve přírodě (pronajatý vůz je v tomto směru plně vybaven) nebo v místních restauracích (pokud jsou k dispozici)
 • transfer klimatizovaným mikrobusem (v rámci letištní přepravy)
 • 2x bungalov se snídaní
 • noclehy v kempu 20x (zpravidla velmi dobře vybavené)
 • noclehy bush kemp 13x (táboření v divoké přírodě) - nehradí se
 • vstupy NP
 • snorklováni na Velkém Bariérovém útesu
 • cestovní pojištění - nutné uzavřít
 • spropitné (místní personál, průvodce, drobné poplatky parkovné atd.)

Váš průvodce...

Pořadatel: Off Road Guide s.r.o.

Jirka Chramosil "Náčelník" - Off Road Guide je Váš průvodce do míst, kam by jste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky, které Vás mohou překvapit! A víte proč? Protože Váš průvodce je připraven je řešit. Své zkušenosti nasbíral za 27 let, kdy vedl přes 200 offroadových expedic do všech možných koutů světa.
Zajišťuje zdravotní pomoc na úrovni záchranáře. Pod znakem Off Road Expeditions od roku 1997, kdy vedl první výpravy, zorganizoval a vedl desítky offroadových expedic do nejrůznějších zemí. Za 27 let to bylo 200 offroadových výprav (viz články OFF ROAD), kterých se zúčastnilo přes 2900 osob ve více jak 1600 teréňácích, ale i s ATV, SSV nebo na sněžných skútrech. Výpravy vedly do různých destinací - Transylvánie, Bosna, Montenegro, Srbsko, Sardinie a Korsika, do Alpské řeky Tagliamento, Ligurských Alp, Island, Norsko, Finsko, Maroko, Libye, Tunis, Mauretánie, Senegal, Guinea Bisau, Namibie, Botswana, Zimbabwe, Mosambik, Mongolsko, Kuba, Kostarika, Moab / UTAH, Aljaška a šestkrát napříč Austrálií.
Od roku 2013 žil na jihu Afriky v Namibii, kde organizoval především výpravy po jihu Afriky (Namibia, Botswana, Zimbabwe, Mozambik) a připravil expedice do Angoly. Po návratu z Afriky koncem roku 2014 se opět věnuje výpravám a expedicím s terénními vozy v Evropě a především v Africe, Austrálii a Severní a Jižní Americe.
Kontakt: jirka.ch@offroadguide.eu, tel.: +420 602 299 299

 

Ubytování

 • 2x (ubytování bungalov) - ubytování typu bungalov, velmi dobré vybavení
 • převážně (kemp site v lodge) v safari stanech v kempech (dobře vybavené, možnost stravování)
 • zřídka (jednoduchý kemp) v safari stanech v jednoduše vybavených kempech (pouze sprcha a WC)
 • občas (Bush kemp - divoký tábor) v safari stanech ve volné přírodě

Doprava

Pronajatými 4x4 auty (Toyota Bush Camper) pro 2 - 4 osoby. Auta jsou vybavena kompletním vybavením pro pobyt v přírodě (lednice, grill, plynový vařič, nádobí, zásobník na vodu, atd.). Včetně safari stanů umístěných na střeše vozu, vybavených kompletní ložním prádlem (prostěradlo, polštář, spací pytel).

Spolupracujeme s CK Go2

Zde Vám na požádání zajistí:

 • letenky
 • vízum 1.600,- Kč, multiple 2.100,- Kč
 • cestovní pojištění
 • s předstihem pronájem vozů 4x4

Trasa

Cairns | NP Great Barrier Reef | Tegraph Road | Cape York | Alice Spring | Uluru - Ayers Rock | NP Pilbara | NP Cape Peron | NP Lancelin | Perth

O destinaci

Austrálie - není běžnou expedici, jestliže chcete poznat rozmanitosti této krajiny, musíte překonat tisíce kilometrů napříč napříč kontinentem, jehož scenérie se Vám navždy uloží do paměti. Uvidíte krajinu s přírodními útvary, které Vás zcela uchvátí, divoké a opuštěné západní pobřeží, v NP hluboké kaňony a skalní útvary, těch nejzvláštnějších tvarů. Celá krajina je do ruda zbarvená, protkaná desítkami nezpevněných cest, to je ráj pro objevitele v terénních vozech. Tady poznáte, to, co je osamělému turistovi odepřeno, s partou lidí nadšených pro netradiční poznávání cizích zemí, projedete Australský kontinent ať už ze západu na východu nebo z jihu na sever.

Co uvidíte v Austrálii

Největší město západu Perth, vše co je zajímavé ze západního pobřeží, desítky národních parků ukrývajících ty nejzvláštnější přírodní útvary, obrovské Baobaby, klokany, velbloudy, Emu a možná divoké psy Dingo, desítky různých druhů ptactva, podle zvoleného směru trasy krokodýly...

Trasa výpravy pro rok 2024 a pro rok 2026
Trasa 2024

Trasa 2026

Trasy již realizovaných výprav
Trasa 2018

Trasa 2012

Trasa 2009

Trasa 2006

Trasa 2003

© 2024 Off Road Guide s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.